انتخاب کیف مناسب
ارسال شده در خرید

انتخاب کیف مناسب

انتخاب کیف مناسب
خرید کیف

خرید کیف: یکی از مسائلی است آقایون و خانم ها در سال چند باری درگیر آن می شوند خرید و یا انتخاب کیف است.

تصور کنید قصد خرید کیف در فروشگاه اینترنتی را دارید ولی هنوز برای انتخاب کیف مناسب خود سردرگم هستید.

کیف یکی از لوازم جانبی استایل هر آقا یا خانم خوش پوش است. از این رو انتخاب درست و به جا آن به زیباتر شدن استایل ما کمک می کند.

برای انتخای کیف نکات زیادی است که می بایست رعایت کنیم. یکی از این نکات توجه به فرم بدن در هنگام خرید کیف است.

برای انواع فرم بدنی با قد های متفاوت، کیف های مختلفی در نظر گرفته می شود.

قد

اگر دارای قد بلندی هستید. باید خوشحال باشید چرا که دست شما در انتخاب کیف کاملا باز است.

شما  می توانید با خیال راحت سراغ هر مدل کیف که دوست دارید بروید، از کوله پشتی های بزرگ گرفته تا کیف دوشی یا حتی کیف دستی (Clutch bag) و مدل های هیکلی! تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هر چقدر اندازه ی کیف کوچکتر باشد، قد شما بلندتر به نظر می رسد. بنابراین بهتر است سراغ مدل هایی که اندازه کوچکی دارند، نروید.

اگر قد شما کوتاه است نیازی به نگرانی نیست. چرا که افراد جثه و قد کوتاه هم گزینه های شیک و هیجان انگیزی پیش رویشان دارند.

اگر شما یک فرد  قد کوتاه هستید از کیف های بزرگ دور بمانید و با جمله هایی مثل «برای من لوازمی که می خوام حمل کنم مهم تر از اندازه کیفه» خودتان را گول نزنید. افراد کوچک اندام باید سراغ کیف های با مزه و کوچک بروند. مدل های دوشی برای این دسته از زنان ایده آل هستند.

کیف دستی

فرم بدن

اگر فرم بدن شما  شبیه سیب است، شما دارای بالاتنه تو پر هستید و شانه های پهن دارید.

این یعنی باید دور کیف های کوچک با دسته های کوتاه را خط بکشید. در عوض سعی کنید حواس بقیه را با استفاده از کیف های با دسته یا بند بلند، پرت نمایید.. استفاده از کیف هایی که روی آرنج دست قرار می گیرند هم به شما توصیه می شود. این توصیه ها را جدی بگیریدچون به شدت در ظاهر شما تأثیر گذار هستند.

اگر فرم بدنتان شبیه گلابی است درست بر خلاف سیب، به معنی داشتن پایین تنه تو پر و درشت است.

اگر به این دسته از فرم بدن تعلق دارید باید تلاش کنید حواس بیننده را به سمت بالاتنه تان جلب کنید. برای این کار از چند حقه کوچک می توانید استفاده نمایید.

 1. از کیف هایی با سایز متوسط و رنگ های شاد و روشن استفاده کنید.
 2. بند کیف شما باید کوتاه باشد، طوری که کیف درست زیر آرنج شما قرار بگیرد.
 3. هیچ وقت نباید از کیف هایی استفاده کنید که بندشان آن ها را تا روی لگن شما می آورد. اگر این کار را بکنید، پایین تنه شما بزرگتر به نظر می رسد.
 4. به عنوان نکته آخر یادتان باشد تا جایی که برایتان ممکن است سراغ کیف های خیلی بزرگ با جرئیات و شلوغ نروید.
کیف دستی چرم

ورزشکاران

اگر جز افراد ورزشکار هستید و بدنتان حالت زاویه دار و برش خورده دارد، سعی کنید سراغ کیف هایی با همین مدل نروید، به عبارت دیگر استفاده از مدل کیف مربع، مستطیل و هر شکل هندسی دیگری با زاویه های تند برای شما مناسب نیست. در صورتی که از این مدل ها استفاده کنید به نظر می رسد آدم خشک و خشنی هستید. در عوض استفاده از مدل کیف های گرد و بیضی برای شما عالی عمل می کند. ضمن اینکه کیف یا حتی کوله ورزشی گرد شما می تواند انواع و اقسام جزئیات و تزئینات را روی خودش داشته باشد.

کیف دستی چرمی

نکات مهم 

توجه به یک سری نکات برای انتخاب کیف حائز اهمیت بسیاری است.

 1. اگر کیفی می‌خواهید که بتوانید هر روز از آن استفاده کنید بهترین کار، انتخاب رنگ خنثی است.
 2.  اگر اهل پوشیدن لباس‌های چندرنگ یا لباسی با بافت‌های رنگی گوناگون هستید، بهتر است کیف تک رنگ انتخاب کنید تا توجه دیگران را به لباس خود جلب نمایید.
 3. اگر شما به پوشیدن لباس‌های مشکی و قهوه‌ای علاقمند هستید، در این صورت باید کیف‌های رنگی بخریدیا دارای تکه‌های رنگی هستند. یک کیف آبی، زرد یا قرمز بخرید که با بیشتر لباس‌های شما هماهنگ است.
 4. اگر ران‌های بزرگی دارید، کیفی انتخاب کنید که زیر بازوی شما قرار می‌گیرد، هر کیفی که درست روی کمر شما قرا بگیرد، توجه را به قسمت پایینی اندام شما جلب می‌کند.
 5. خانم‌هایی که کیف مستطیلی چمدانی شکل به دست می‌گیرند، معمولا دوست دارند منحصر به فرد باشند و نظر و سلیقه خودشان را خیلی قبول دارند. اگر شما هم از همین گروه هستید، این نوع کیف، انتخاب خوبی است.
کیف دستی

در آخر توجه به مرتب نگه داشتن کیف بسیار حائز اهمیت است.

کیف خود را خالی کنید و به آنچه از درون کیف شما بیرون می‌آید، توجه نمایید. چیزهایی را که به درد شما نمی‌خورد دور بریزید مانند یک فهرست خرید و یا جعبه آدامسی که تمام شده.

سپس به سراغ کیف پول خود بروید، قبض‌هایی که از تاریخ آنها زمانی طولانی گذشته یا فیش‌های دستگاه‌های خودپرداز را از کیف خارج و پول‌های خودتان را مرتب کنید.

چیزهایی که لازم است در کیف شما حتما باشد؛ این‌هاست:

 1. کیف پول
 2. تلفن همراه
 3. خودکار و یا مداد
 4. دفترچه کوچک و یا کاغذ
 5.  چند قطعه از لوازم آرایشی

در ضمن خواندن مقاله زیر در انتخاب کیف مورد نظر شما کمک بیشتری به شما می نماید.

مقالات

مقاله شخصیت شناسی از طریق کیف مقاله پیشنهادی پس از خواندن این مطلب است.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلمه مورد نظر را بنویسید و Enter بزنید

سبد خرید
}catch (ex){}